Oferta


➲ Opiekun oferty: Kliknij, aby pokazać numer kontaktowy
 Podaj e-mail lub tel. komórkowy, wyślemy na niego numer kontaktowy:

ROSJA: JENISEJ, ANGARA i BAJKAŁ18

Norilsk Syberia Rosja
Transport:Samolot, Statek, Inny
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel, Inne
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:1746/1719 Pobierz:  pdf word qr


Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-NSK, KJA-WAW 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:
Link do tej oferty: (kliknij pole, aby zaznaczyć treść)
           wydarzenia na facebooku sprzedaż on-line

świadczenia

TERMINY: 19.07 – 31.07.2018; CENA: 6 960 PLN + 2390 EUR; I rata: 800 PLN płatne przy zapisie II rata: 6 160 PLN + 2390 EUR płatne na 55 dni przed imprezą według kursu sprzedaży Pekao SA; CENA ZAWIERA: - przeloty na trasie Berlin-Moskwa-Norylsk i Irkuck-Moskwa-Berlin; rejs statkiem z Dudinki do Jenisejska (kajuty I klasy); rejs wodolotem na trasie Irkuck – Balszyje Katy - Listwianka; - zakwaterowanie: w hotelach 3 gwiazdkowych: w Irkucku i Krasnojarsku; hotele klasy turystycznej w: Norylsku, Jenisejsku, Listwiance 4 noclegi w 2-os. kajutach I klasy podczas rejsu po Jeniseju; • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje na całej trasie • wszystkie transfery • opieka pilota na całej trasie i przewodników lokalnych • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów i na tereny chronione • koszt uzyskania pozwolenia na przebywanie w strefie podbiegunowej • koszty wizowania • ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR) W CENIE NIE SĄ ZAWARTE: • zwyczajowe napiwki ok. 40 euro • dopłata do pokoju 1-os. w hotelach: 220 euro. • dopłata do kabiny 1-os. - na zapytanie. Uwaga: terminy mogą ulec zmianie po opublikowaniu rozkładu rejsów na 2018 r.

OPIS OPIS

ROSJA -JENISEJ, ANGARA i BAJKAŁ
Rejs statkiem po Jeniseju, Angarze oraz Bajkale.

DZIEŃ 1: Zbiórka na lotnisku Tegel w Berlinie. Wylot do Norylska przez Moskwę.
DZIEŃ 2: Rano przylot do położonego za kołem podbiegunowego Norylska. Po przybyciu transfer do hotelu i czas na odpoczynek po podróży. Po południu zwiedzanie niezwykłego miasta. Golgota Norylska, czyli cmentarz i miejsce upamiętnienia ofiar norylskich łagrów (w tym licznych Polaków). Muzeum Norylskiego Okręgu Przemysłowego, znanego z wydobycia rud niklu. Obiadokolacja i nocleg w Norylsku.
DZIEŃ 3: Po śniadaniu przejazd do Dudinki - rzecznego portu nad Jenisejem, przez miejscowych nazywanego -oknem na świat”. Spacer po miejscowości zbudowanej na wiecznej zmarzlinie, wizyta w Muzeum Krajoznawczym oraz centrum sztuki ludowej. Następnie zaokrętowanie na statku w 2-osobowych kajutach, a potem - ruszamy w rejs. Po obiedzie -zwiedzanie” jednostki, na której spędzimy kolejne dni. Wieczorem uroczysta kolacja z toastami za zdrowie kapitana.
DZIEŃ 4: Płyniemy w górę Jeniseju, najbardziej zasobnej w wodę syberyjskiej rzeki. Obserwujemy otaczającą nas surową przyrodę północnej Syberii, niekończące się połacie tajgi i lasotundry. Odnotowujemy ujścia rzek: Niżnej Tunguskiej i Kuriejki, których minięcie wywołuje spore poruszenie na całym statku. Krótki postój w Igarce - rybackiej osadzie położonej pośrodku niczego. Wieczorem kolacja i feta z okazji przekroczenia koła podbiegunowego.
DZIEŃ 5: Kontynuujemy rejs po Jeniseju. Podziwiamy nienaruszone krajobrazy, słuchamy opowieści Sybiraków, integrujemy się ze współpasażerami. Po drodze postój w zamieszkanej przez rybaków wiosce Bachta. Po kolacji pod przewodnictwem pilota podejmujemy próby śpiewu rosyjskich piosenek ludowych.
DZIEŃ 6: Dopływamy do miejscowości Worogowo, największej w Okręgu Turuchańskim. To właśnie tu w XVII w. Kozacy założyli swoje zimowie, czyli drewnianą warownię. Jest to jedyne tego typu miejsce w czasie trwania naszego rejsu. Po obiedzie krótki postój w osadzie Jarcewo. Kolacja i ostatni nocleg na statku.
DZIEŃ 7: Późnym rankiem dopływamy do Jenisejska, nazywanego -ojcem syberyjskich miast”. Spacer po miejscowości, która ze względu na bogactwo oryginalnej drewnianej architektury stanowi jeden wielki skansen. Zwiedzanie Muzeum Krajoznawczego oraz Soboru Uspieńskiego. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 8: Po śniadaniu wyjazd do Krasnojarska. Zwiedzanie milionowego miasta, będącego jednym z głównych gospodarczych i kulturalnych ośrodków Syberii. Po południu wycieczka do położonego w okolicach Krasnojarska Rezerwatu Stołby. Piesza eksploracja terenu, na którym pośród jodłowej tajgi wyrastają z ziemi niezwykłe formacje granitowo-sjenitowych ostańców skalnych - ich wysokość sięga 100 m. Kolacja w jednej z krasnojarskich restauracji, nocleg w hotelu.
DZIEŃ 9: Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Krasnojarska. Wizyta na wzgórzu Karaułnaja ze słynną kapliczką upamiętnioną na 10-rublowym banknocie, zwiedzanie zabytkowych cerkwi oraz Placu Teatralnego. Następnie transfer na dworzec kolejowy. Ruszamy w podróż do Irkucka. W dalszej części dnia napawać się będziemy niezwykła atmosferą podróżowania rosyjskimi pociągami. Korzystanie z rosyjskiego samowaru, zakupy u -babuszek”, degustacja kuchni w rosyjskich wagonach restauracyjnych oraz niekończące się biesiady ze współpasażerami. Nocleg w pociągu.
DZIEŃ 10: Przyjazd do Irkucka. Transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie miasta, spacer nadrzecznym bulwarem. Zwiedzanie oryginalnego skansenu drewnianych domostw, w których obecnie mieszczą się najlepsze kawiarnie i restauracje Irkucka. Odpoczynek przy kawie w jednej z nich. Po czym zwiedzanie soboru Objawienia Pańskiego i neogotyckiego tak zwanego -polskiego kościoła” oraz cerkwi Zbawiciela z początku XVIII wieku (przy odrobinie szczęścia możliwość wsłuchania się w cerkiewny chóry). Wizyta na rynku Centralnym, możliwość zakupu najwyższej jakości wędzonych ryb, kawioru po okazyjnych cenach i szeroko rozumianych suwenirów). Wieczór spędzamy spacerując po nadrzecznym bulwarze rzeki Angara (występy artystów, karaoke, dyskoteki etc.) Nocleg w hotelu.
DZIEŃ 11 Przejazd do portu rzecznego a następnie rejs wodolotem do miejsca z którego rzeka Angara uchodzi z Bajkału. Spacer i odpoczynek w wiosce Balszyje Katy. Możliwość kąpieli w najgłębszym jeziorze świata - Bajkale! Przelot wodolotem do Listwianki. Zakwaterowanie, krótki wypoczynek. Po południu spacer wzdłuż brzegu jeziora przy relaksującym szumie fal najgłębszego akwenu słodkowodnego świata o niezwykle krystalicznej wodzie. Później wycieczka do Doliny Kriestowki, zwiedzanie drewnianej cerkwi św. Mikołaja. Powrót do Listwianki, nocleg.
DZIEŃ 12: Podglądanie życia syberyjskiej wioski. Wycieczka piesza do Muzeum Bajkalskiego, w którym zobaczyć można praktycznie całe bogactwo fauny i flory Bajkału. Po drodze czas na sesję zdjęciową w miejscu, gdzie rzeka Angara wypływa z Bajkału. Czas też na wjazd wyciągiem na Kamień Czerski, który jest jednym z najlepszych punktów widokowych na okolicy. Wieczorem możliwość wyjścia do Teatru Pieśni Autorskiej na koncert poezji śpiewanej w wykonaniu miejscowego artysty ,zafascynowanego pięknem surowej syberyjskiej przyrody i sławiącego pieśnią uroki siermiężnego, ale za to urokliwego wiejskiego życia. Powrót do miejsca zakwaterowania. Dla chętnych możliwość skorzystania z -bani” czyli autentycznej syberyjskiej łaźni parowej.
DZIEŃ 13: Przejazd do Irkucka. Wylot do Moskwy. Przylot w godzinach przedpołudniowych. Przejazd na zwiedzanie Moskwy: wejście na Kreml - siedzibę rosyjskich władz, zabytkowe sobory oraz wielki car dzwon i car-armata. Przejazd do wielkiej świątyni Chrystusa Zbawiciela, położonej nad brzegiem rzeki Moskwy. Powrót do ścisłego centrum - spacer centralnymi ulicami do punktu widokowego na Wzgórzach Wróblowych, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta. Wieczorem wizyta na Arbacie, ulicy wszelkiej maści artystów, malarzy i spacerujących tłumów lub też fakultatywnie możliwość wyjścia do teatru. Nocleg.
DZIEŃ 14: Po śniadaniu transfer na lotnisko. Lot z Moskwy do Berlina. Zakończenie wyprawy.

W związku z wymogiem uzyskania specjalnego pozwolenia na przebywanie w strefie polarnej (Norylsk, Dudinka), konieczne jest dostarczenie paszportów i wypełnionych wniosków wizowych co najmniej 55 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Rosyjskie władze zastrzegają sobie prawo do niewydania pozwolenie bez wyjaśnienia przyczyny.

Uwaga: Możliwość zakończenia wyprawy w Krasnojarsku i samodzielny powrót do kraju. Odjęte zostaną wtedy koszty niewykorzystanego pakietu.

TERMINY:
19.07 - 01.08.2018

CENA:
6 960 PLN + 2390 EUR
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 6 160 PLN + 2390 EUR płatne na 55 dni przed imprezą według kursu sprzedaży Pekao SA

CENA ZAWIERA:
- przeloty na trasie Berlin-Moskwa-Norylsk i Irkuck-Moskwa-Berlin; rejs statkiem z Dudinki do Jenisejska (kajuty I klasy); rejs wodolotem na trasie Irkuck - Balszyje Katy - Listwianka
- zakwaterowanie - w hotelach 3 gwiazdkowych: w Irkucku i Krasnojarsku; hotele klasy turystycznej w: Norylsku, Jenisejsku, Listwiance 4 noclegi w 2-os. kajutach I klasy podczas rejsu po Jeniseju;
- wyżywienie - śniadania i obiadokolacje na całej trasie
- wszystkie transfery
- opieka pilota na całej trasie i przewodników lokalnych
- opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów i na tereny chronione
- koszt uzyskania pozwolenia na przebywanie w strefie podbiegunowej
- koszty wizowania
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:
- zwyczajowe napiwki ok. 40 euro
- dopłata do pokoju 1-os. w hotelach 220 euro.
- dopłata do kabiny 1-os. - na zapytanie.

Uwaga: terminy mogą ulec zmianie po opublikowaniu rozkładu rejsów na 2018 r.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi Schowek
2018-07-29 - 2018-08-07   (Niedziela - Wtorek) 10 6860 PLN Rezerwuj sprawdź miejsca Dodatkowe informacje/uwagi:
II rata: 1950EURxkurs sprzedazy
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
+
2018-07-29 - 2018-08-11   (Niedziela - Sobota) 14 6960 PLN Rezerwuj sprawdź miejsca Dodatkowe informacje/uwagi:
II rata:2390 EUR - 55 d. przed imprezą kurs x sprz
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
+
Komentarze (0)
Ocena: 0

Jeśli masz pytanie, skorzystaj z formularza kontaktowego...
Vitruvius.pl - administrator tego portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dziękujemy za dodanie komentarza.

Zarejestruj się w systemie lojalnościowym i zbieraj za każdą opinię 50 punktów lojalnościowych i wymieniaj punkty na nagrody.

Powiększ mapę