Oferta


➲ Opiekun oferty: Kliknij, aby pokazać numer kontaktowy
 Podaj e-mail lub tel. komórkowy, wyślemy na niego numer kontaktowy:

FILIPINY - BORNEO - BRUNEI 18

Manila Inne Filipiny
Transport:Samolot, Inny
Wyżywienie:śniadanie, Wg programu
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:1673/1719 Pobierz:  pdf word qr


Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-MNL, KUL-WAW, Ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:
Link do tej oferty: (kliknij pole, aby zaznaczyć treść)
           wydarzenia na facebooku sprzedaż on-line

świadczenia

TERMINY: 28.12 – 14.01.2018*; 26.01 – 12.02.2018; 21.02 – 10.03.2018; 12.03 – 29.03.2018; 18.04 – 05.05.2018; 31.05 – 17.06.2018; 04.10 – 21.10.2018; 08.11 – 25.11.2018; 22.11 – 09.12.2018; 28.12 – 14.01.2019*; *termin sylwestrowy - dopłata 800 PLN + 110 EUR CENA: 7 760 PLN + 2 350 EUR; I rata: 800 PLN płatne przy zapisie; II rata: 7760 PLN + 2350 EUR przeliczone po kursie sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed terminem imprezy (minus I rata) CENA ZAWIERA: - przelot samolotem na trasie Warszawa - Manila; Kuala Lumpur - Warszawa - opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika; - przejazdy wewnętrzne mikrobusem; - przeloty wewnętrzne zgodnie z programem; - zakwaterowanie: Filipiny, Malezja - hotele 3* (w Banaue klimatyczne schronisko górskie, na wyspie Apo bungalowy), Brunei - hotel 4*( pokoje 2-os. z łazienkami); - wyżywienie: śniadania - wszystkie; lunch - w dniach 4, 5, 7, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16; - opłaty za miejscowych przewodników; - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR). CENA NIE ZAWIERA: - bilety wstępu: 120 EUR; - opłaty lotniskowe: 35 EUR; - pozostałe wyżywienie (aranżuje pilot); - napiwki; - dopłata do pokoju jednoosobowego: 440 EUR;

OPIS OPIS

FILIPINY - BORNEO - BRUNEI
Skarby przyrody Azji Południowo-Wschodniej

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Manili z przesiadką w jednym z portów tranzytowych.

Dzień 2:
Przylot do Manili. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek po podroży, a następnie zwiedzanie pełnej uroku stolicy Filipin. Wizyta w Intramuros, starej części miasta, w której zobaczymy rezydencję kolonialną, neoromańską katedrę oraz najstarszy zabytek architektury, kościół San Augustin. W Muzeum Narodowym okazja do obejrzenia znakomitej wystawy poświęconej wrakowi galeona. Przejazd na niezwykły chiński cmentarz celem zapoznania się z zupełnie innym poczuciem estetyki kupców i przemysłowców Państwa Środka. Podziwianie zachodu słońca z nadmorskiego bulwaru Roxas pośród nawoływań ulicznych handlarzy, piania kogutów tresowanych do walki, hałaśliwych jeepneyów i riksz oraz przebojów karaoke…

Dzień 3:
Po śniadaniu wyjazd na północ do Banaue. Emocjonująca podróż autobusem przez Centralną Równinę regionu Luzon, obszaru wciąż jeszcze mało skażonego wpływami cywilizacji, słynącego z uprawy ryżu. Podziwianie z okien egzotycznych, filipińskich krajobrazów, miasteczek i wiosek. Po drodze przystanki by sfotografować zapierające dech w piersiach widoki gór, w szczególności z przełęczy Dalton. Dotarcie do Banaue późnym popołudniem. Zakwaterowanie w Banaue Hotel. Kolacja, nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu wizyta w lokalnej wiosce oraz filipińskiej szkole, a następnie koronna atrakcja Filipin - niezwykłe tarasy ryżowe - Bangaan Terraces, istniejące już od 2000 lat. Zajmują całe, nieraz bardzo strome wzgórza i ciągnąc się niemal po horyzont dają niezapomniane wrażenie rajskich kaskad zieleni. Nocleg w Banaue Hotel.

Dzień 5:
Rano wycieczka do Sagady. Zamieszkują je liczne plemiona Igorotów niespokrewnione z pozostałymi ludami Filipin i w dużym stopniu kultywujące dawny tryb życia. Wycieczka do jaskiń grobowych i słynnych wiszących trumien, następnie podziwianie kolekcji fotografii Eduardo Masferre’a, ukazującej filipińską prowincję w latach 30-50. XX w. W miasteczku Bontoc wizyta w lokalnym muzeum, gdzie podziwiać będziemy plemienne pamiątki i rękodzieła. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu opuszczamy Banaue. Wyjazd do położonej w centralnej części wyspy Luzon prowincji Pampanga. Dojazd w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Pod wieczór możliwość zwiedzania miasteczka. Nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do podnóży Wulkanu Pinatubo. Tutaj rozpoczynamy około godzinny trekking na szczyt góry. Podziwianie bajkowej scenerii turkusowego jeziora. Pływanie w krystalicznej wodzie, wycieczki łódeczką po jeziorze. Lunch, a następnie spacer powrotny. Nocleg w Pampanga.

Dzień 8:
Wcześnie rano przejazd do Manili, a następnie około godziny 14 przelot na jedną z najmniejszych wysp Filipin - Bohol. Przylot i transfer do hotelu. Czas na relaks i odpoczynek na piaszczystych, filipińskich plażach. Nocleg na wyspie Bohol.

Dzień 9:
Zwiedzanie sławnych Wzgórz Czekoladowych sprawiających wrażenie kropli zastygłej czekolady, podglądanie tarsjery - małpki mniejszej od pięści człowieka, obserwowanie walki kogutów. Spływ rzeką Loboc połączony z kosztowaniem lokalnych specjałów podczas lunchu. Nocleg na wyspie Bohol.

Dzień 10:
Po śniadaniu przeprawa motorową łodzią na maleńką wysepkę Apo. Zakwaterowanie w hotelu. Podglądanie świata morskich głębin, gdzie ryby są na dotknięcie ręki. Snorkelling, czyli pływanie z fajką wśród żółwi i innych kolorowych morskich stworzeń. Nocleg na wyspie Apo.

Dzień 11:
Po śniadaniu przejazd do portu i powrót na wyspę Bohol. Około godziny 15 transfer na lotnisko i przelot do Manili. Skąd obwieszeni girlandami sampaquity narodowego kwiatu, opuścimy Filipiny udając się do sułtanatu Brunei. Nocleg w Bandar Seri Begawan.

Dzień 12:
Zwiedzanie jednego z najmniejszych, a zarazem najbardziej zasobnych państw świata, które niegdyś rozciągało swą władzę nad całym Borneo i Filipinami. Choć islam jest tu religią państwową, ludność kraju stanowi mieszankę etniczną i wyznaniową niechętną jakiejkolwiek formie ekstremizmu. Zwiedzanie Bandar Seri Begawanu, egzotycznej stolicy meczetów i centrów handlowych sąsiadujących z nieodległą dżunglą. Podziwianie meczetu Omera Alego Saifuddiena, potężnej świątyni wybudowanej na sztucznej lagunie kosztem 5 mln$, następnie Muzeum Brunei z intrygującą ekspozycją etnograficzną. Przejazd taksówką wodną do największej atrakcji turystycznej, wioski Kampung Ayer - domów na palach, gdzie lokalna społeczność korzystając z udogodnień cywilizacji wciąż wiedzie tradycyjny tryb życia. Transfer na lotnisko w Miri - wieczorem przelot do Kuczing w Malezji.

Dzień 13:
W Kuczing rozpoczniemy wędrówkę przez fascynujący, dziki świat Borneo, lądu magii i tajemnic, dżunglę tupajów, cywet, łaskunów, dzioborożców i tysięcy jeszcze zwierząt i roślin o przedziwnych nazwach, spośród których wiele to endemity, a wiele ciągle pozostaje nieznanych nauce… Wizyta w Parku Narodowym Gunung Gading. Po drodze zobaczymy różne gatunki orchidei oraz dzbaneczniki - owadożerne rośliny. W Gunung Gading dalszy ciąg odkrywania oszałamiającego bogactwa natury. Tym razem w tropikalnym lesie szukać będziemy największych na świecie kwiatów raflezji. Zapewne w czasie wędrówki nie raz przemknie obok niezwykle barwny motyl, przeciśnie się jeden z 160 tutejszych gatunków węży, dobiegnie z niedaleka odgłos gibonów. Powrót do Kuczing w godzinach popołudniowych - rejs rzeką Sarawak, z malowniczymi widokami na miasto o zachodzie słońca.

Dzień 14:
Po śniadaniu wyjazd do położonej na północ od Kuczing wioski Bako, a następnie przeprawa łodzią do Parku Narodowego Bako. To najstarszy rezerwat przyrody na Borneo, a jednocześnie jedno z najlepszych miejsc, gdzie obserwować można dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Tropikalny obszar deszczowych lasów, rzek, wodospadów, zacisznych plaż i licznych szlaków trekkingowych (o różnym stopniu trudności). To tutaj będziemy mogli ujrzeć wiele rzadkich gatunków zwierząt, między innymi małpy nosacze oraz ogromne jaszczurki. Powrót na nocleg do Kuczing.

Dzień 15:
Po śniadaniu odwiedziny w Ośrodku Pomocy Dzikim Zwierzętom (Semengoh Wildlife Centre) - szansa na zawarcie znajomości z orangutanem. Następnie wizyta w długich chatach (wielkie drewniane domy wsparte na palach, zamieszkiwane przez całe szczepy hołdujące dawnym tradycjom) - Annah Rais. Swoista podróż w czasie do epoki paleolitu. Spotkanie z Iwanami i Dajakami Lądowymi da nam wyobrażenie o życiu bardziej jeszcze odległych plemion zamieszkujących całkiem niedostępne okolice - Kajanów, Kenjów, Ukitów… Po południu powrót do Kuczing. Nocleg.

Dzień 16:
Przed południem zwiedzanie miasta Kuczing - wielki posąg kota, chińska świątynia Tua Pek Kong z 1876, targowisko, Muzeum Sarawaku, meczet, ulica targowa, stary budynek sądu, Fort Margherita. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Kuala Lumpur. Powrót do cywilizacji w metropolii XXI w., gdzie futurystyczna architektura tworzy niezwykłą mozaikę z kolonialnymi domami i chatynkami Chinatown. Popołudniowe zwiedzanie miasta, m.in. Pomnika Pamięci Narodowej, Parlamentu i Pałacu Królewskiego, Muzeum Narodowego. Podziwianie najwyższego budynku świata - Petronas Towers. Transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 17:
Przed południem przejazd do Jaskiń Batu, słynących z corocznych uroczystości Thaipusam. Po drodze wizyta w Royal Selangor Pewter, przodującej na świecie fabryce w produkcji i eksporcie stopu cyny z ołowiem oraz pracowni Batik (technika malowania woskiem). Po południu czas na ostatnie zakupy pamiątek. Wieczorem wylot do Europy.

Dzień 18:
Rano przylot do jednego z portów tranzytowych, przesiadka na samolot do kraju. Lądowanie w Warszawie.


TERMINY:
28.12 - 14.01.2018*
26.01 - 12.02.2018
21.02 - 10.03.2018
12.03 - 29.03.2018
18.04 - 05.05.2018
31.05 - 17.06.2018
04.10 - 21.10.2018
08.11 - 25.11.2018
22.11 - 09.12.2018
28.12 - 14.01.2019*
*termin sylwestrowy - dopłata 800 PLN + 110 EUR

CENA:
7 760 PLN + 2 350 EUR
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 7760 PLN + 2350 EUR przeliczone po kursie sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed terminem imprezy (minus 1 rata)


CENA ZAWIERA:
- przelot samolotem na trasie Warszawa - Manila; Kuala Lumpur - Warszawa
- opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika
- przejazdy wewnętrzne mikrobusem
- przeloty wewnętrzne zgodnie z programem
- zakwaterowanie - Filipiny, Malezja - hotele 3* (w Banaue klimatyczne schronisko górskie, na wyspie Apo bungalowy), Brunei - hotel 4*( pokoje 2-os. z łazienkami)
- wyżywienie - śniadania - wszystkie; lunch - w dniach 4, 5, 7, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16
- opłaty za miejscowych przewodników
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
- bilety wstępu 120 EUR
- opłaty lotniskowe 35 EUR
- pozostałe wyżywienie (aranżuje pilot)
- napiwki
- dopłata do pokoju jednoosobowego 440 EUR


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi Schowek
2018-02-21 - 2018-03-10   (środa - Sobota) 18 7873 PLN Rezerwuj sprawdź miejsca Dodatkowe informacje/uwagi:
II rata: 2350 EUR x kurs sprzedazy
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
+
2018-03-12 - 2018-03-29   (Poniedziałek - Czwartek) 18 7873 PLN Rezerwuj sprawdź miejsca Dodatkowe informacje/uwagi:
II rata: 2350 EUR x kurs sprzedazy
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
+
2018-04-18 - 2018-05-05   (środa - Sobota) 18 7873 PLN Rezerwuj sprawdź miejsca Dodatkowe informacje/uwagi:
II rata: 2350 EUR x kurs sprzedazy
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
+
2018-10-04 - 2018-10-21   (Czwartek - Niedziela) 18 7873 PLN Rezerwuj sprawdź miejsca Dodatkowe informacje/uwagi:
II rata: 2350 EUR x kurs sprzedazy
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
+
2018-11-08 - 2018-11-25   (Czwartek - Niedziela) 18 7873 PLN Rezerwuj sprawdź miejsca Dodatkowe informacje/uwagi:
II rata: 2350 EUR x kurs sprzedazy
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
+
2018-11-22 - 2018-12-09   (Czwartek - Niedziela) 18 7873 PLN Rezerwuj sprawdź miejsca Dodatkowe informacje/uwagi:
II rata: 2350 EUR x kurs sprzedazy
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
+
2018-12-28 - 2019-01-14   (Piątek - Poniedziałek) 18 8673 PLN Rezerwuj sprawdź miejsca Dodatkowe informacje/uwagi:
II rata: 2460 EUR x kurs sprzedazy
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
+
Komentarze (0)
Ocena: 0

Jeśli masz pytanie, skorzystaj z formularza kontaktowego...
Vitruvius.pl - administrator tego portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dziękujemy za dodanie komentarza.

Zarejestruj się w systemie lojalnościowym i zbieraj za każdą opinię 50 punktów lojalnościowych i wymieniaj punkty na nagrody.

Powiększ mapę